Sülük Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Sülük tedavilerinde sülüğün salgısında vücuda verdiği 120 çeşit faydalı enzim dikkate alındığında Avrupa’daki ismi ile tam bir doğal ilaç deposudur.

Sülük uygulayıcısı eğitimli olmalıdır. Doktorun belirlediği noktalara sülükleri doğru şekilde tutturmalı ve sülükleri hastaya uygun sürede, hatta bazı hastalarda sülük düşene kadar bekletmeli sonrada tekniğine uygun şekilde sülükleri toplamalı ve sülüğün ısırdığı yeri hiç kanamayacak şekilde pansuman yapıp kapatabilmelidir.

Sülük tedavisinde en önemli konu her sülüğün tek kullanımlık olmasıdır. Böylece sülük tedavisinde hijyenin en önemli şartı yerine getirilmiş olur.

Sülük tedavi sürecinde özel tür sülükler kullanılmaktadır. Tıbbi Sülük yani diğer adı hirudo medicinalis. Genel olarak ayrıldığında küçük orta ve büyük boyları vardır. Sülük tedavisi yapma yetkisi olan bir hekim noktaları belirlemeli ve sülükler o noktalardan tutturulmalıdır.

Sülük Tedavisinin Belirgin Faydaları

Metabolizmayı düzenlediği için metabolik hastalıklarda özellikle diyabette şeker hastalığında koruyucu ve tedavi edicidir. Dokulara kan akışını rahatlatır böylece dokular iyi beslenir.

Sülük tedavisinin bir başka faydası kan dolaşımındaki tıkanıklıkları, damar sertliği daralmalarını salgıladığı enzimlerle açmasıdır.

Sülük salgısındaki enzimlerin kimyasal etkileri sayesinde damarlardaki tortular erimeye ve çözülmeye başlar. Aksi taktirde damar tıkanıklıkları sonucu felç, inme hemipleji riskleri vardır.

Sülük tedavisinin vücudun kan basıncına da olumlu yönde etkileri vardır. Kan basıncını dengeler. Yüksek tansiyon tedavisinde kullanılan akupunktur noktalarına uygulanan sülükler tedavi başarısını yükseltmektedir.

Sülük tedavisinin cilt hastalıklarında da iyileştirici etkisi vardır; yaraların temizliğini sağlar, yara iyileşmesini hızlandırır. Ciltte temiz kan dolaşımını artırır. Enzimlerin de etkisiyle ciltte, yüzde yenilenme, gerilme, canlanma, kırışıklıkta azalma, renk açılması, beyazlama gözlenir.

Tıbbî Sülük Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Bize Soru Sorun  İletişim Bilgilerimiz

  Aşağıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Adresimiz:
  Fatih Mah. Velioğlu Cad. No:2 Bağcılar – İstanbul
  Telefon: +90 212 550 58 07
  Eposta: info@getatmerkezi.com